FOR ARCH
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
GRAND PRIX - FOR ARCH 2024

NOVÉ MATERIÁLY A TRENDY V PROSTOROVÉ AKUSTICE


V našich interiérech je dlouhodobě podceňováno správné řešení akustiky, přitom dlouhodobý pobyt v hluku ovlivňuje naše smysly a výkon.

 

Často se můžete setkat, například v kanceláři, že je zde vysoká míra hluku a špatně rozumíte i kolegovy který sedí vedle vás. Typickým příkladem jsou skleněné zasedací místnosti, kde se během jednání prakticky neslyšíte. Je to tím, že zvuk se šíří všemi směry a odráží se, tím vzniká ozvěna a nepříjemný hluk.

 

Řešení je jednoduché a to snížit počet odrazových ploch (stěna, sklo apod.) a přiměřeně zvýšit počet ploch které jsou absorpční. Jednoduše to může být například textilní závěs, nebo velký počet květin, které jsou přirozeným a jednoduchým řešením.

 

Pokud jste v době plánování nového projektu nebo rekonstrukce, je dobré zvážit koncepční řešení prostorové akustiky. K tomu je dnes na trhu mnoho materiálů, které dobře absorbují zmíněnou ozvěnu.

 

Aktuálním trendem je například retro materiál vyráběný z dřevní vlny a cementu( tzv. heraklit), který se dnes vyrábí v mnoha formátových provedení a barvách. Svým industriálním vzhledem dobře zapadá do současných interiérů. Novinkou jsou také desky z recyklovaných PET láhví. Na 1m2 desky je použito v průměru 88x petek, tedy tento produkt je možný označovat jako za upcyklaci, kdy staré láhve získávají úplně nový účel. Pevné desky je možno frézovat a řezat do z jakýkoliv tvarů a jde o novou dimenzi kreativity.  Co se týče nábytku a vybavení, tak výrobci pro kancléře již mají celé sekce na řešení klidových zón. Hitem jsou především v openspacech telefonní a jednací budky, kde je akustika skvěla vyřešená.

 

Pokud se chcete seznámit osobně s novými materiály, doporučujeme návštěvu veletrhu FORARCH,

kde bude galerie věnovaná přímo prostorové akustice a to včetně testovacího tunelu na potlačení ozvěny. Výběr materiálů, proběhne ve spolupráci s týmem Acutec, kteří jsou specialisté v tomto oboru.

www.akustickepodhledy.cz


Více
  Dřevostavby a bydlení
Dřevostavby a bydlení Dřevostavba svépomocí: Úskalí, o kterých možná ne Terasová prkna: Jaké jsou typy, cena a vlastnosti Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postav Nádrž na dešťovou vodu: Kolik vám ušetří a jak ji Jaká je reálná cena dřevostavby?
Závěrečná zpráva 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje